İade Koşulları

14 gün ÜCRETSİZ iade

Smartbebek.com 'dan yaptığınız alışverişte %100 memnun kalmadıysanız, ürünü değiştirebilir ya da para iadesi talep edebilirsiniz. 30 gün boyunca ürünü ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. Bu hizmetimizden yararlanabilmeniz için; ürünün kullanılmamış olması ve orijinal kutusuna zarar gelmemiş olması gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan ürünlerin iade işlemi gerçekleştirilmez. Memnun kalmadığınız bir ürünü smartbebek.com 'a kolayca iade edebilirsiniz. İade talebinizle ilgili 0216 341 6286 numaralı telefondan ya da e-posta adresinden smartbebek.com Müşteri Hizmetleri'ne bilgi verdikten sonra ürününüzü, faturanın arkasında bulunan iade formunu doldurarak Aras Kargo ile ücretsiz geri gönderebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü, hiçbir ücret ödemenize gerek kalmadan gelip kapınızdan alabiliriz. Bu hizmet sadece Aras kargo'nun şubesinin bulunduğu şehirler için geçerlidir. İade etmek istediğiniz ürün bize ulaştığında yetkililer tarafından değerlendirilir ve iadeniz gerçekleştiğinde size bir bilgi e- postası gönderilir.

İade şartları
. Ürününüzü, satın aldığınız tarihten itibaren 14 gün boyunca iade edebilirsiniz.
. İade talebinde bulunduğunuz ürün, teslim almamızı istediğiniz adresten 1-3 iş günü içinde teslim alınır.
. İade etmek istediğiniz ürün, orijinal kutusunda/paketinde, kullanılmamış, yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olmalı.
. İade talebinde bulunduğunuz ürünü orijinal faturasıyla ve faturanın arkasındaki formu doldurarak "İade Talebi" olduğunu form üzerinde yazılı olarak belirterek, eksiksiz şekilde smartbebek.com iade adresine göndermelisiniz. . İade etmek istediğiniz ürünü, smartbebek.com paketinizin içinde gelen iade poşetine koyarak smartbebek.com iade adresine göndermelisiniz.
. İade kargonuz bize ulaştığında, iade departmanımız tarafından incelir. İade ücreti, ödeme yaptığınız kredi kartı veya havale/eft ile kapıda nakit alışverişinizde vereceğiniz hesap numarasına bağlı olarak, 2-5 gün içinde yatırılır.

Ürün iade adresi: Mercan mah. Tacirhane sok. 21/18 - 19 Fatih / İstanbul 


1. Adım: İade formunuzu doldurun
. Faturanızın arka sayfasında bulunan 'İade Talep Formu'nu doldurun. Formda para iadesi talebinizi açıkça belirtin.
. Eğer ürünün faturası kurumsal ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamamaktadır.
. İade yalnızca ürünü satın alan kişilerden kabul edilir.

2. Adım: Ürünü orijinal kutusuna koyun
. İade etmek istediğiniz ürünü paketinin içine yerleştiriniz. Ürün ve ürün kutusunun teslim aldığınız şekliyle, orijinalliği bozulmamış ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması halinde iadeniz kabul edilir.
. Eksiksiz doldurmuş olduğunuz İade Talep Formu'nu smartbebek.com poşetinin içerisine ilave ediniz.

3. Adım: Müşteri Hizmetlerini arayın
0 212 51255  05 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri Hattını arayın yada e-posta bilgi@smartbebek.com 'a göndererek, iade talep ettiğinizi belirtin.
İadenizi gelip almamızı istediğiniz adresi belirterek teslim gününü saptayın.  İade etmek istediğiniz ürünü, orijinal kutusu ile birlikte smartbebek.com iade poşetine koyduktan sonra, Aras Kargon'nun gelip alması için tercih ettiğiniz adres ve zamanı bize bildirin.
. İadenizin teslim alınmasını istediğiniz tarih, zaman aralığı ya da adres değişikliği yapmak istediğinizde 0212 512 55 05 numaralı telefondan Müşteri Hizmetleri hattımızı arayarak ya da e-posta adresimize bilgi@smartbebek.com mail atarak bizi bilgilendirin.

Unutmayın, iade kargonuz ÜCRETSİZ!

4. Adım: İadeniz smartbebek.com 'a ulaştığında...
. smartbebek.com; iade paketinizi teslim aldıktan sonra, ürünleri kontrol eder ve ödemeyi yaptığınız kredi kartına veya havale/eft ile kapıda nakit alışverişinizde vereceğiniz hesap numarasına paranızı iade eder. Bu sürec içnde yine hiçbir ücret ödemezsiniz.
Kullanılan ürün için geri bildirim
Kullanım sonucu karşılaşılan problemlerde inceleme sürecimiz üzerinden işlem gerçekleşir. İncelenmesi talebiyle iadesini talep ettiğiniz ürün tedarikçi firmamıza gönderilir. İnceleme süresi 15 ila 30 iş günüdür. Yapılan inceleme sonucunda; sonuç, tedarikçi firmamız tarafından hazırlanan inceleme raporu ile size bildirilir.